חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוח מדריך הדירוג GCR לשנת 2016

מדריך הדירוג הבינלאומי (GCR) מפרסם מדי שנה את הדירוג השנתי של משרדי עורכי דין בתחום ההגבלים העסקיים. תחום מגוון ונרחב בעל השלכות רוחביות על תעשיות, ענפים וסקטורים שלמים בכל כלכלה מתקדמת. כבכל שנה גם הפעם, אספו נציגי המשרד  מידע עדכני ורלוונטי אודות פעילותם של משרדי עורכי דין שונים בתחום ועל ידי הטמעת מתודולוגיות וניתוחים כמותיים ואיכותניים בוצע פילוח לשלוש קטגוריות מרכזיות.

להלן דירוג GCR 100 עבור שנת 2016:

קבוצת הדירוג הראשונה: קטגוריית ״Elite״:

 • אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'
 • פישר בכר חן וול אוריון ושות’
 • תדמור ושות' פרופ' יובל לוי ושות'
 • וינשטוק זקלר ושות'

אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות': המשרד הבולט שמר גם השנה על מקומו בקבוצת הדירוג הראשונה. שמו של מייסד המשרד עו"ד צבי אגמון, מוזכר ע"י המדריך גם השנה כעו"ד בולט ומוביל בתחומו אשר בימים אלו מוביל את פעילות המשרד בתחום לאחר עזיבתו של עו"ד מתן מרידור. בין יתר פעילויות המשרד, מתואר באריכות נושא הליווי והייצוג של חברת קידוחי הנפט והגז האמריקאית נובל אנרג'י ושותפה במאגר לוויתן – קבוצת דלק בסכסוך הכלכלי המורכב אל מול ממשלת ישראל.

בנוסף, מציין המדריך את הליווי והייעוץ הרגולטורי שמעניק המשרד לחברות בולטות ומובילות במשק הישראלי כדוגמת סלקום, Melisrom ו-Arad בנושאי מכרזים, רגולציה, היתרים ועוד. סלקום,

פישר בכר חן וול אוריון ושות’: משרד נוסף אשר מדורג בקבוצת הדירוג הראשונה. המשרד מייצג בשלל הליכים הקשורים בענייני הגבלים עסקיים מגוון לקוחות משמעותיים ובולטים ביותר במשק הישראלי בייחוד בכל הקשור לנושאי קידוחי הגז והנפט והסוגיות הרגולטוריות הנובעות מעניינים כלכליים משמעותיים אלו. על מחלקת המשרד הגדולה בישראל (!) בפרקטיקה המדוברת, נמנים  4 שותפים ו-11 עורכי דין.

עוד מציין המדריך, כי המשרד מייצג את קבוצת הטלקומוניקציה הגדולה בישראל (בזק),  בנק דיסקונט ישראל, גוגל, ו-Waze במגוון סוגיות של הגבלים עסקיים ובערכאות השונות.

תדמור ושות' פרופ' יובל לוי ושות': המדריך מדגיש  כי ארבעת שותפי מחלקת הגבלים עסקיים במשרד זה הינם מנהלים לשעבר ברשות ההגבלים העסקיים (!) ומכאן יתרונו היחסי הרב של המשרד בפרקטיקה זו. המדריך מציין את השותפים דוד תדמור, שי בקל, נאוה קרואני, איתי פלדור ודורון קילשטיין.

בשנה שחלפה ייצג המשרד את חברת Dell העולמית ברכישתה של  EMC  ואת רשת הולמס פלייס ברכישת  גרייט שייפ. בין יתר לקוחותיו של המשרד, בוחר המדריך לציין את תאגיד הענק העולמי סימנס, לאומי קארד, Nestlé, ו-אסם.

וינשטוק זקלר ושות': גם השנה שמר המשרד על מיקומו בקבוצת הדירוג הראשונה של המדריך..  גם הפעם מתמקד המדריך באזכור מומחיות המשרד בייצוג  וטיפול בהליכי ליטיגציה מורכבת במישור הפלילי והמנהלי… המדריך מציין באופן מיוחד את השותפים ניב זקלר, ערן זך ועופר ארגוב המנהלים את המחלקה ותחתם 5 עורכי דין שכירים.

בין יתר ההליכים שהובאו לטיפולו, ייצג המשרד את קבוצת שטראוס אל מול חברת Cadbury כמו גם  את חברת  כרטיסי אשראי C.A.L בתובענה ייצוגית את ספקית הגז ,E & M Computing ,Amisragas וכן את מאפיות Angel בחקירות הרשות להגבלים עסקיים.

 

קבוצת הדירוג השנייה: קטגוריית ״Highly Recommended״

 • מ. פירון ושות׳ > כניסה חדשה לדירוג
 • מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'
 • ש. הורוביץ ושות'

מ. פירון ושות׳: כניסה חדשה (!) לקבוצת הדירוג השנייה של המדריך עבור אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים והמוכרים בישראל. פעילות המשרד בתחום ההגבלים העסקיים גדלה באופן ניכר גם בשל הצטרפותו של עו"ד איתן אפשטיין למשרד שהביא עמו כמות נכבדת של עו"ד העוסקים בפרקטיקה..

המדריך מציין כי חברת החשמל לישראל וכן חברת Sanofi עברו ביחד עם עו"ד אפשטיין לטיפול וייצוג של המשרד. בנוסף, המשרד מייעץ לחברת Toshiba העולמית בתובענה ייצוגית שהוגשה נגדה, לחברת MasterCard באגב בדיקה של רשות ההגבלים העסקיים ועוד ועוד לקוחות ממגוון תעשיות וענפים.

מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות':  עזיבתו של  של עו"ד מיכאל הלפרין לתפקיד ראש רשות ההגבלים העסקיים סללה את דרכה של עו"ד ניבה ברג לראשות המחלקה.. המדריך מציין כי המשרד, שגם השנה דורג בקבוצה הדירוג השנייה, מחזיק בניוסיון רב שנים בליווי חברות היי-טק חדשניות ופורצות דרך בשלבי מחקר ופיתוח. המדריך מדגיש כי המשרד רואה עצמו כמוביל שוק בכל הקשור בממשק שבין קניין הרוחני ודיני תחרות והגבלים עסקיים.

המדריך מציין  את חברת Pfizer לקוח מרכזי של המשרד אשר יוצג בשתי עסקאות מיזוג ורכישה מורכבות עם Allergan ו.GlaxoSmithKline  כמו כן, המשרד מייצג את יינות ביתן בהצעת הרכישה של Mega. בנוסף מייצג המשרד  גם את פיליפ מוריס אינטרנשיונל בתביעה ייצוגית בטענה לניצול לרעה של כוחו כמונופול.

ש. הורוביץ ושות': משרד מוכר וגדול נוסף הנמנה דרך קבע עם קבוצת הדירוג השנייה של המדריך בתחום ההגבלים העסקיים הינו ש. הורוביץ. המשרד עוסק בפרקטיקה של הגבלים עסקיים מיום היווסדו ובתוך כך נחשב למשרד הוותיק בישראל בתחום עיסוק זה. מחלקת ההגבלים העסקיים במשרד בראשותו של חגי דורון מוגדרת ע"י המדריך כקומפקטית ומוכשרת, כאשר לצידו ישנם  השותפים ועוה"ד פנינה שפר, אסף רנצלר, וגלילית לוין-גרינברג.

המשרד מצטיין באופן מיוחד בליווי וייצוג עסקאות מיזוג ורכישה ובין עסקאותיו הרבות ייצג את ייצג מדטרוניק בחיבור עם Covidien,  ליווי תעשיות Koch ברכישת  Guardian Industries, , ליווי טבע ברכישת  Allergan ועוד. על לקוחותיו הרבים של המשרד נמנות גם יצרניות מותגי היוקרה בענף הרכב העולמי לרבות: פורשה, פולקסווגן, יגואר, לנד רובר, אסטון מרטין ועוד. המשרד מייצג גם את חברת החשמל לישראל ואת איגוד התחבורה האווירית הבינלאומי אל מול רשות ההגבלים העסקיים במגוון הליכים. .

 

קבוצת דירוג השלישית: קטגוריית ״Recommended״

 • אשל אשלגי רוזנט
 • הרצוג פוקס נאמן
 • לפידות מלכיאור אברמוביץ' ושות'
 • יגאל ארנון ושות'

אשל אשלגי רוזנט: מחלקת ההגבלים העסקיים במשרד הינה בראשות עו"ד גל רוזנט. המחלקה  מייצגת את חברת החשמל לישראל אל מול נזקי קרטל משווקי הגז. את  איגוד סוכנויות הנסיעות הישראלי אל מול חברות תעופה גדולות בארץ ובחו"ל.

הרצוג פוקס נאמן: גם השנה דורג המשרד  בקבוצת הדירוג השלישית, והוא הופך לשחקן בכיר בחזית ההגבלים העסקיים בשוק המקומי. בעקבות עזיבת עו"ד בועז גולן, עוה"ד טליה סולומון מובילה את המחלקה  לצידה של השותפה הבכירה עו"ד איריס אכמון. המשרד מייצג את חברת החשמל לישראל בנושאים שונים , ליווה את עסקת כימצ'יינה ואדמה במיזוג עם חברת סינג'נטה ועוד ועוד.

לפידות מלכיאור אברמוביץ' ושות': המדריך מציין כי המשרד הקטן (יחסית) השוכן בירושלים, ממשיך לשמור על מיקומו גם השנה. המחלקה בראשותו של עו"ד זיו אברמוביץ', ייצג בענייני השנה בענייני מיזוג ורכישה  את חברת סלקום ברכישת Home Cellular. בנוסף, המשרד מלווה ומייצג באופן שוטף גופים רבים נוספים כדוגמת  טמפו חברה למשקאות קלים, ,חברת מטאורולוגיה ועניינים מתוקשרים נוספים.

יגאל ארנון ושות': המדריך מציין את עו"ד רונית אמיר יניב המובילה את פעילות המשרד בתחום עיסוק זה. המשרד נתפס כמוביל ומשמעותי בפרקטיקה זו ביחס לגודלו והוא לקח חלק נכבד בהליכים רבים בשנת 2016 . המשרד ייצג חברות רבות כדוגמת: מצרפלס, Palgal Plastic Industries , FedEx, TNT אקספרס. וכן חברות ציבוריות וגופים ממשלתיים כדוגמת: קבוצת מנרב, חברת נמל אשדוד, אל על, חברת דואר ישראל ועוד.

קראתם עד כאן? הנה עוד כמה מאמרים שיכולים לעניין