חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדריכי דירוג

מדריכי הדירוג המשפטיים היו ועודם מקור מידע משמעותי ביותר עבור לקוחות פוטנציאליים וקיימים, כמו גם מועמדים לעבודה – עו"ד ומתמחים, התרים אחר משרד שיענה על מגוון צרכיהם.

בשנים האחרונות מדריכי הדירוג עשו קפיצת דרך משמעותית הן ברמתם המקצועית והן במידע הנכלל בהם, וכיום, מדריכים אלו מאפשרים עריכת השוואה בין משרדים שונים, סקירת תחומי העיסוק של כל משרד, אפשרות להתרשם מלקוחות והעסקאות עליהם חלשו המשרדים השונים. ניתן גם למצוא במדריכים חוות דעת על עורכי דין שדורגו כבולטים בתחומם.

הגשה למדריכי דירוג באופן עצמאי – האם כדאי

כמו לכל דבר בחיים, לתשובה לשאלה זו, כמו למטבע, שני צדדים.

כן, כי עו"ד מטיבם בקיאים ברזי הכתיבה המשפטית.

לא, כי מצדו השני של המטבע, נדרשת מאותם עוה"ד גם יכולת כתיבה שיווקית.

ההכנה של הגשה מיטבית למדריך משפטי טומנת בחובה השקעת זמן ולמידה מתמדת של הדרישות והמגבלות השונות והמשתנות של כל מדריך משפטי, ואלו רבים ומרובים.

הכנת הגשה למדריך דירוג, בין אם מדובר במדריך דירוג ישראלי או בינלאומי הנה תהליך המתפרש על פני כל שנת העבודה, וכוללת איסוף ממוקד וניתוח מתמשכים של מידע פנים ארגוני, הסקת מסקנות מתוצאות דירוגים קודמים ויישומן בהגשות הבאות אחריהן, בניית היסטוריית הגשות עקבית, ניצול מיטבי של ראיונות עם סוקרי המדריכים השונים ועוד.

תכירו את Bold! Ranking – מחלקת הדירוגים של Robus

בעולם בו התחרות בין משרדי עורכי דין על ליבם של לקוחות ומועמדים לעבודה מגיעה לממדים חסרי תקדים, מדריכי דירוג משפטיים מיצבו עצמם כתו תקן מקצועי ואובייקטיבי למשרדי עו"ד בישראל ובעולם. השימוש הנעשה במדריכי הדירוג כתו תקן אינו מוגבל מיקום, וגם בישראל לקוחות מסתמכים יותר ויותר על מדריכי הדירוג הבינלאומיים בבואם לבחור את המשרד המתאים ביותר לצרכיהם ועימו הם רוצים לעבוד.

לנו, מחלקת הדירוגים Bold! Rankings של Robus ניסיון מצטבר של מעל 15 שנות כתיבה, העולות לכדי אלפי שעות ניסיון בכתיבה ועריכת הגשות למדריכים הישראלים והבינלאומיים בכלל התחומים המשפטיים.

לאורך השנים הגשנו בהצלחה את לקוחותינו למדריכים הישראלים וכן למדריכים הבינלאומיים הרבים, וביניהם:

 • Legal 500
 • Chambers & Partners
 • IFLR1000
 • ITR World Tax
 • LMG Life Sciences
 • MIP – Managing Intellectual
 • Property- IP Stars
 • IAM Patent 1000
 • IAM Strategy 300
 • WTR1000
 • WTR300
 • Israeli Dun’s 100
 • Israeli BDI

ועוד…

המדריכים המומלצים הם המדריכים המבצעים מחקר אובייקטיבי ע"י סוקרים מנוסים ובלתי תלויים, ומבססים את הדירוג שהם עורכים, בין היתר, על:

 1. מידע המתקבל מאת המשרד המגיש וראיונות אישיים עם שותפים מהמשרד.
 2. משוב המתקבל מעמיתים למקצוע אודות המשרד או עורכי הדין המסוימים.
 3. משוב מהלקוחות אודות השירות המשפטי אותו הם קיבלו מהמשרד ועורכי הדין המסוימים בו.
 4. אימות והצלבת המידע שהתקבל מול מקורות מידע עצמאיים ומדריכי דירוג אחרים.

כאמור, מדובר בתהליך שהנו חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית הפיתוח העסקי והמיתוג של כל משרד, וככזה, חשוב להיעזר באנשי מקצוע מתחום הליגל מרקטינג הבקיאים ב"כללי המשחק".

מדריכי דירוג ישראליים

DUN'S 100 

D&B, חברה בינ”ל וותיקה בתחום המידע העסקי המספקת מידע עסקי ושיווקי. בין היתר, D&B עורכת ומפרסמת מדי שנה את דירוג ה- Dun’s 100, דירוג החברות המובילות בישראל בתחומים רבים, ובין היתר, משרדי עורכי דין. הדירוג המתבצע על ידי D&B נחשב למוביל בדירוגים המקומיים, מהימן, איכותי, וזוכה מידי שנה להתייחסות נרחבת בתקשורת הישראלית.

BDI – Business Data Israel

BDI ישראל הוא חלק מקונצרן Coface הבינלאומי העוסק במידע עסקי. במסגרת זו, BDI מפרסמת את ה- BDI Code, מדריך דירוג ישראלי לסקטורים רבים בתחום השירותים, התעשייה והמסחר, לרבות סקטור משרדי עורכי הדין. הדירוג נחשב מהימן, עצמאי, וזוכה לאזכורים רבים בתקשורת הישראלית ובקרב הקהילייה העסקית בישראל.

מדריכי דירוג בינ"ל

Legal 500

במשך למעלה משלושה עשורים, מדריך ה- Legal 500 שמקורו בבריטניה, עורך ניתוח של יכולות משרדי עורכי דין בעולם, תוך שהוא מיישם תכנית מחקר מקיפה המתעדכנת מדי שנה והמביאה תמונת מצב עדכנית של השוק המשפטי העולמי. המדריך בוחן את חוזקותיהם של משרדי עורכי דין בלמעלה מ-150 תחומי שיפוט באמצעות תהליך מחקר איכותני. המדריך נחשב לאובייקטיבי ומקצועי ביותר. מסורתית, משתמשי המדריך היו מקרב האיחוד האירופי וארה"ב, אך בשנים האחרונות, תפוצת המדריך כה גלובאלית עד כי הוא נחשב כיום כ- Waze לעולם משרדי עורכי הדין.

Chambers & Partners

מאז היוסדו בשנת 1989, המדריך היוקרתי הבריטי Chambers & Partners, מקדיש את מרצו וזמנו לפרסומם של דירוגים מפורטים המספקים תובנות לגבי דמותם של עורכי הדין, המחלקות המשפטיות ומשרדי עורכי הדין הטובים ביותר. המדריך מבצע מחקר ב- 70 מדינות ובכ- 200 תחומי שיפוט, ומספק מידע מעמיק על המשרדים ועורכי הדין המדורגים בו, תוך שהוא מפנה לעסקאות משמעותיות שטופלו על ידי המשרדים ועורכי הדין כמו גם למשוב לקוחות. כיום, זהו המדריך המרכזי שעליו מסתמכים בשוק האמריקאי בעת בחירה של משרד עו"ד בישראל. ראוי לציין כי Chambers & Partners מפרסמים מספר מדריכי משנה תחת המותג, כגון, מדריך ה- Chambers Global, מדריך לתחום ה- Fintech, מדריך לתחום ה- High Net Worth ועוד.

IFLR 1000

מדריך משפטי בריטי שנטל על עצמו משימה לבצע מחקר איכותני של משרדי עו"ד ועורכי דין, המפרסם, בכל שנה, דירוג משרדים ועו"ד, פרסים ומאמרים. IFLR1000 מפיק מחקרי שוק על העולם המשפטי מאז שנת 1990 וכיום, הנו מותג המחקר המשפטי היחיד המבסס את דירוגיו על עבודה על עסקאות בתחומי הפיננסים והתאגידים. המדריך מדרג משרדים ועורכי דין לפי 12 תחומי עיסוק מרכזיים ועל פני 250 תחומי שיפוט. מסורתית, מדובר במדריך המתמקד במשרדי עו"ד גדולים להם נגיעה רחבה יותר בעסקאות המרכזיות במשק. יחד עם זאת, אנו צופים שינוי מגמה והתרחבות של המדריך כך שיחל לדרג גם משרדים בינוניים ומשרדי בוטיק אשר יציגו עקביות ויגישו הגשות הכוללות עבודה על עסקאות במשך שלוש שנים רציפות ומעלה.

מדריכי דירוג זרים לתחומי עיסוק ייעודיים

IAM Patent 1000

IAM משמש מקור אמין ומוערך של חדשות עולמיות, ניתוחים ומידע בתחום ניהול קניין רוחני כנכסי מפתח עסקיים. IAM מפרסם את דירוג ה- IAM Patent 1000, השם זרקור על משרדים ויחידים הנחשבים כיוצאי דופן בתחום המכריע של רישום ואכיפת פטנטים. IAM גם נותן במה לפרסומם של מאמרים מקצועיים בתחום הקניין הרוחני, ובוחן את המגמות והעדכונים בתחום הקניין הרוחני במדינות השונות.

IAM Strategy 300

IAM מפרסם בנוסף גם את מדריך דירוג ה- IAM Strategy 300, המכיר באותם יחידים העוסקים בתחום הקניין הרוחני, הבולטים במיוחד ביכולתם האסטרטגית, כולל יכולות מסחור ופיתוח פורטפוליו להגדלת שווי הקניין הרוחני. להיות מדורג ע"י מדריך IAM Strategy נחשב לכבוד גדול השמור ליחידים בודדים והבכירים ביותר בתחום.

World Trademark Review

World Trademark Review או בשמו המקוצר WTR, משמש כמקור מידע גלובאלי מהימן של חדשות, ניתוחים ומידע הנוגע לתחום ניהול סימני מסחר. WTR מפרסם את מדריך הדירוג WTR 1000, המזהה את אנשי המקצוע והמשרדים המובילים, הנחשבים יוצאי דופן ביכולתם להשיג, להגן, לנהל, לאכוף ולמסחר סימני מסחר. בנוסף, WTR מפרסם את מדריך הדירוג WTR 300, המזהה את המומחים בתחום סימני המסחר המשמשים כיועצים פנים ארגוניים. דירוג ה- WTR300 הנו דירוג אישי ליחידים בלבד, להבדיל מדירוג ה- WTR 1000 המדרג יחידים ומשרדים.

IP Stars by Managing IP

Managing IP משמש כאתר ראשי וגלובאלי של חדשות ושירות ניתוח מידע עבור אנשי מקצוע בתחום הקניין הרוחני בכל העולם. האתר עוקב אחר אסטרטגיות קניין רוחני של יועצים משפטיים פנימיים בתחום הקניין הרוחני, ומספק חדשות ועדכונים משוק הקניין הרוחני הגלובאלי. מדריך הדירוג העיקרי של האתר הנו דירוג ה- IP Stars, המשמש מקור מוביל עבור חברות או יחידים התרים אחר אנשי מקצוע מומחים בתחום רישום ואכיפה של זכויות קניין רוחני. האתר עוסק בתחום דיני הקניין הרוחני מאז שנת 1990.

מאז שנת 2013, Managing IP מפרסם גם את הדירוג השנתי Top 250 Women in IP, המכיר בנשות המקצוע הבכירות ביותר בתחום הקניין הרוחני, העובדות במגזר הפרטי.

World Intellectual Property Review – WIPR Leaders 

WIPR Leaders הנו "המדריך" העולמי עבור אנשי מקצוע בתחום הקניין הרוחני. המדריך מכיל רשימה של למעלה מ- 1,700 עורכי דין העוסקים בתחומי הפטנטים, סימני המסחר וזכויות יוצרים. הרשימה הנה תוצר של תקופת 4 חודשים במהלכן צוות המחקר של המדריך בודק את כל עורכי הדין המעומדים להיכלל ברשימה ובפרט, נבדקת עבודתם. תהליך המחקר כולל בחינה של ההיסטוריה, מומחיות בתעשייה ותיקים ראויים לציון של כל המעומדים, כמו גם פעילויות בולטות אחרות שלהם, כגון כתיבה ומשרות הוראה, המהווים את הבסיס להיותם משפיענים עתידיים בתחום הקניין הרוחני.

WHO'S WHO LEGAL

מאז שנת 1996, מדריך ה- Who’s Who Legal (המוכר בכינויו WWL) מזהה בכל שנה ומפרסם דירוג אישי של אנשי המקצוע הראשונים במעלה במגוון תחומי המשפט העסקי. ה- WWL כולל למעלה מ- 24,000 מעוה"ד המובילים במגזר הפרטי וכ- 2,500 יועצים מומחים מלמעלה מ- 150 תחומי משפט. ה- WWL מוכר גלובאלית בהגינות ומהימנות הרשימות המפורסמות על ידו.

EXPERT GUIDES

בהיותו חלק מקבוצת ה- Euromoney Institutional Investor PLC (הכוללת בתוכה גם את מדריכי ה- IFLR1000, ITR World Tax ו- LMG Life Sciences),
ה- Expert Guides עוסק במחקר השוק המשפטי הגלובאלי מזה קרוב ל- 30 שנים. בכל שנה, ה- Expert Guides מפרסם דירוגים אישיים של אנשי מקצוע בתחומי המשפט מגוונים ורבים. ה- Expert Guides טרם מיצב עצמו כמדריך משפטי מוביל ועליו לצבור יותר משתמשים וחשיפה בטרם ייחשב ככזה.

International Tax Review

International Tax Review (המוכר בכינויו ITR), גם הוא חלק מקבוצת ה- Euromoney Institutional Investor PLC, משמש כשירות חדשות וניתוח מידע גלובאלי המספק מידע עסקי מוביל בכל הנוגע למיסוי תאגידי. ה- ITR מפרסם שני מדריכי דירוג חשובים:

 • מדריך ה- World Tax השנתי – מקור מידע משמעותי לאנשי מקצוע העוסקים בתחום המיסוי בבאם למצוא נותני שירותים מומחים בתחום. המדריך מדרג את המומחיות לפי תת-תחומי המיסוי השונים בתחומי השיפוט השונים, לפי קטגוריות של משרדי עו"ד ונותני שירותי מיסוי נוספים יחדיו (כגון משרדי רו"ח), במקום לבחון אותם בנפרד לאור העובדה כי כולם מתחרים על אותה העבודה.
 • מדריך ה- World TP (מחירי ההעברה) השנתי – המדרג נותני שירותים בתחום מחירי ההעברה בלמעלה מ- 50 תחומי משפט בעולם, והמספק לנושאי משרה בתחום המיסוי ניתוח מקיף של שוק הייעוץ בתחום המיסוי.

GAR100

מדריך ה- Globar Arbitration Review (הידוע בכינויו GAR) הושק לראשונה בשנת 2006, ומשמש כמקור המידע המוביל לחדשות ומידע בתחום הבוררות הבינלאומית. המדריך מפרסם את דירוג ה- GAR100, המכיר במומחים מהימנים בתחום הבוררות הבינלאומית, ומספק ניתוח איכותני של משרדים בעולם העוסקים בתחום. במסגרת זו, המשרדים המועמדים עוברים בחינה ותהליך מחקר קפדניים ביותר, ודירוג ה- GAR30, מדרג את העלית של העוסקים בתחום.

למה לעבוד איתנו?

✔ הצוות שלנו ב- Bold! Rankings שולט ברזי העברית והאנגלית ובעל ניסיון עתיר בכתיבה שיווקית למדריכי הדירוג – בזמן מיטבי ובאיכות מרבית.

אנחנו מכירים לעומקן את הדקויות המבחינות בין המדריכים השונים ודרישותיהם השונות, מה שמאפשר לנו להעניק ייעוץ אסטרטגי מקיף בדרך לבחירת המדריכים המתאימים ביותר להגשה לפי צרכי כל משרד. 

 בזכות העובדה כי אנו שחקני טווח ארוך והניסיון עתיר השנים שצברנו, פיתחנו במיומנות רבה רשת ענפה של קשרי עבודה מעולים עם עורכי המדריכים ובכך, לקוחותינו יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי אנו מעודכנים בכל רגע נתון בעדכונים האחרונים והחשובים בתחום.

גם לאחר ביצוע ההגשות למדריכים אנו ממשיכים בליווי צמוד של המשרד לאורך כל שלב הראיונות ועד לפרסום המדריך. 

 אנו מציעים מספר מודלים גמישים של עבודה שיכולים להתאים לכל דרישת לקוח: ייעוץ כללי והדרכה לגבי התהליך, עריכת תוכן קיים ועדכונו, או ניהול פרויקט במלואו.

 

בואו נדבר